У світлі швидкого і неухильного зростання цін на всі види енергоносіїв все більшу кількість людей в нашій країні замислюється над необхідністю утеплення свого житла. Більшості населення вже не по кишені оплачувати величезні і нічим не обгрунтовані тарифи на комунальні послуги. Реагуючи на потреби ринку, виробники утеплювача запропонували досить широкий асортимент матеріалів, що відрізняються своїми властивостями, ефективністю, терміном експлуатації, а так же, вартістю.
За оцінками фахівців максимальна витік тепла відбувається через холодні зовнішні стіни. І перш за все це стосується багатоквартирних будинків радянського періоду, побудованих з традиційних на той час цегли і панельних блоків. В силу низьких теплоізоляційних властивостей цих матеріалів в холодну пору року відбувається сильне охолодження стін, аж до їх промерзання.
Ця проблема стосується і багатьох приватних будинків, побудованих за радянських часів, так як низька і доступна абсолютно будь-якому громадянину СРСР ціна на газ або електроенергію дозволяла не замислюватися про те, як пережити холоди, а справно працює система центрального опалення з лишком забезпечувала теплом багатоквартирні будинки.
Сьогодні ситуація кардинально змінилася, і населення поставлено перед нелегким вибором: жити в холоді або розщедрюватися на утеплення будинку пінопластом. Логічно, що рішення на користь останнього найбільш раціонально, так як вкладені кошти з урахуванням величезних тарифів швидко окупляться, при цьому збережене в будинку тепло дозволить нормально жити і економити гроші на опаленні.
Отже, 40% тепловтрат відбувається через неутеплені стіни, тому на утеплення фасадів сьогодні доводиться до 70% всіх утеплювачів робіт. Захід це не з дешевих, але можливість розумної економії є і в цьому випадку. Однією з них є утеплення стін пінопластом в силу невисокої вартості цього популярного і якісного матеріалу.
Пінопласт (пінополістирол) має цілий набір дуже корисних для утеплення якостей. Він являє собою високопористий матеріал, наповнений повітрям або інертним газом, що робить його прекрасним звуко- і теплоізолятором, гранично легким і зручним в обробці.
На поверхні полістиролу не можуть розмножуватися грибки і цвіль, що дуже важливо при утепленні приміщень. Так само пінопласт довговічний і витримує широкий спектр температур (від -40 до +40 градусів Цельсія). Не менш важлива і ціна утеплення фасаду пінопластом! При рівних інших умовах вона мінімальна в порівнянні з іншими матеріалами і доступна багатьом жителям України.
Вартість зовнішнього утеплення стін пінопластом також варіюється в залежності від щільності і товщини застосовуваних аркушів (панелей). Ці характеристики залежать від географічного положення населеного пункту, тобто, характерного для нього річного діапазону температур. Наприклад, при утепленні фасаду в Києві найбільш часто використовується пінопласт товщиною в 10 см.
Якщо ви прийняли рішення утеплювати житло пінопластом, пам’ятайте: технологія процесу досить складна, і виконувати монтажні роботи повинні тільки кваліфіковані фахівці. В іншому випадку ви ризикуєте замість бажаного тепла отримати збільшення тепловтрат, швидке руйнування стін, грибок і пліснява усередині приміщення і, як результат, втрату вкладених коштів і додаткові витрати на усунення наслідків.