Навіть людині, далекій від особливостей придбання житла, відомо про вторинний та первинний ринок нерухомості. Щоб великі фінансові інвестиції швидко себе виправдали, при виборі квартири на вторинному ринку необхідно враховувати безліч технічних та юридичних нюансів. При цьому необов’язково залучати посередників якщо прислухатися до порад фахівців.

Де шукати квартири по актуальній ціні?

Напевно, найскладнішим етапом придбання житлової нерухомості є вибір відповідних варіантів. Та проблеми обумовлені не тільки юридичними нюансами, а й жорсткими рамками в які вганяють себе звичайні покупці. Адже важливо розуміти, що знайти квартиру з євроремонтом, в центральній частині міста, за доступною ціною – це щось з межі фантастики. Тому потрібно адекватно оцінювати ситуацію, що склалася на вторинному українському ринку нерухомості.

Сьогодні вторинні квартири Чортків представлені на DOM.RIA. Тут створені всі умови для пошуку житла, завдяки запущеній програмі перевірених оголошень. Під такими пропозиціями мається на увазі нерухомість, яку особисто відвідав інспектор сайту, що відобразив технічний стан панорамною камерою з оглядом в 360 градусів. З огляду на те, що в базі нерухомості зібрані тільки актуальні оголошення, сайт DOM.RIA №1 серед аналогічних ресурсів у сфері нерухомого майна в Україні.

Правова сторона угоди

Якщо вдалося, серед безлічі оголошень в інтернеті, відібрати кілька оптимальних варіантів приступайте до юридичної перевірки об’єктів. Для цього:

  • Попросіть надати розширений варіант виписки з ЖЕКу про всіх прописаних у квартирі. Це дозволить з’ясувати скільки людей проживає на конкретній житлоплощі та чи є серед них неповнолітні. В останньому випадку потрібен дозвіл опікунських органів.
  • Звірите реальний стан житла з даними в паспорті, отриманим в бюро технічної інвентаризації. Якщо буде виявлено незаконне перепланування в майбутньому виникнуть проблеми з оформленням права власності.
  • Вивчіть виписку з Єдиного державного реєстру. Так ви дізнаєтеся не знаходиться квартира в заставі банку або під арештом.

Обов’язково перевірте документацію, що є у власника нерухомості. Якщо квартиру продає подружня пара, то без письмової згоди одного з подружжя не обійтися. Необов’язковим, але бажаним є наявність довідки, яка підтверджує адекватний психічний стан продавця. Будь-які угоди, підписані з наркозалежними та людьми що страждають на психічні розлади, можуть бути визнані незаконними в суді.

Укладення письмової угоди

Якщо ніяких технічних та юридичних проблем при вивченні нерухомості не виявлено можна підписувати письмову угоду. Фахівці рекомендують запросити досвідченого юриста чи нотаріуса щоб виключити можливість шахрайських дій з боку покупця або продавця. Хоча якщо між зацікавленими сторонами налагоджено довірливе ставлення даним пунктом можна знехтувати.

Розрахунок між зацікавленими сторонами

Безпека передачі великої суми грошей в процесі придбання вторинної житлової нерухомості – це важливий момент для кожної сторони угоди. У даній ситуації все може проходити за такими популярними сценаріями:

  • Передача грошей готівкою. Це найбільш небезпечний варіант взаєморозрахунків. Його використання можливе тільки при повній довірі між покупцем та продавцем або у присутності нотаріуса чи співробітника банку.
  • Оренда банківського сейфа. Необхідна сума для покупки житла поміщається в банківську комірку, а право на її використання передається від покупця до продавця після підписання договору купівлі-продажу.
  • Використання акредитива. Варіант схожий чимось на банківську комірку тільки кошти зберігаються не в фізичній формі, а на розрахунковому рахунку майбутнього власника нерухомості. Після укладання угоди гроші з рахунку покупця автоматично перераховуються на реквізити продавця.

Природно кожен самостійно вирішує який спосіб взаєморозрахунків використовувати. Однак банківські послуги в даній ситуації не завадять через те що угода, проведена через банк буде безпечніша та надійніша через те що усі операції зафіксовані банком.

Мінімізація супутніх ризиків

Ринок української вторинної нерухомості завжди привертав увагу аферистів. Тому щоб максимально мінімізувати ризики важливо дотримуватися наступних правил:

  • використовувати тільки безпечний спосіб перерахування грошей;
  • залучати до угоди досвідчених та кваліфікованих юристів;
  • відмовлятися від співпраці з власниками житла не здатними надати будь-який з затребуваних покупцем документів.

Не забувайте, що тільки на вас лежить вся відповідальність за вчинені в процесі пошуку та придбання вторинної квартири дії. Тому зробіть все можливе щоб угода була успішною та безпечною в рамках діючого в Україні законодавства.

Комментарии запрещены.